Uključi se u svijet volontera.
Registrirani korisnici mogu sami odrediti stupanj do kojeg se žele uključiti.
Trnsko 34
10020 Zagreb
T: 01/655-2265
F: 01/655-2265
E: dmsgz2012 [at] gmail.com
URL: www.dmsgz.hr
Društvo multiple skleroze Grada Zagreba je humanitarna udruga koja kroz svoje programske aktivnosti brine o svojim članovima, osobama oboljelim od multiple skleroze s područja Grada Zagreba.
Multipla skleroza je kronična degenerativna bolest koja nastaje oštećenjem središnjeg živčanog sustava, mozga i leđne moždine. Zahvaća mladu populaciju i nerijetko završava teškim invaliditetom.
Osobe oboljele od multiple skleroze tijekom svoje bolesti peolaze kroz nekoliko faza same bolesti pa sve do trajnog invaliditeta. Kada do njega dođe, oboljelima je potrebna stalna podrška kako bi zadovoljili svoje osnovne životne potrebe kao što su odlazak u kupovinu, kod liječnika, na terapije illi na određene aktivnosti u društvu. Do sada smo u tu svrhu koristili naše članove koji su također oboljeli ali pokretni, no to se u nastavku pokazalo kao loš izbor po njihovom zdravlju jer te aktivnposti iziskuju za njih određeni napor koji u krejnosti rezultira progresijom bolesti i kod njih, Iz tog razloga molimo Vas za Vašu podršku i suradnju kako bismo našim članovima bar malo olakšali njihove dnevne aktivnosti i pružoli im svakodnevicu na kakvu imaju pravo, pravo na život.
Društvo multiple skleroze Grada Zagreba je nevladina, neprofitna organizacija koja okuplja osobe oboljele od multiple skleroze s područja Grada. Udruga je u dosadašnjem radu provela cijeli niz projekata, programa i aktivnosti koji su se međusobno nadopunjavali.
Društvo multiple skleroze Grada Zagreba broji 560 članova, a kroz svoje svakodnevne aktivnosti brine o potrebama i problemima osoba oboljelih od multiple skleroze.
Multipla skleroza je neizlječivo neurološko oboljenje središnjeg živčanog sustava – mozga i leđne moždine. Bolest pogađa mladu populaciju, najčešće se javlja kod osoba starosne dobi od 15-e do 30-e godine života, stoga predstavlja veliki socijalni i ekonomski problem. Česte posljedice bolesti su djelomična ili potpuna oduzetost, problemi s vidom, koordinacijom i drugi zdravstveni problemi. Tijek bolesti je neizvjestan, ali se naši članovi najčešće povlače u osamu, dolazi do pada samopouzdanja i samopoštovanja, rijetko su uključeni u ekonomski, socijalni i društveni život društvene zajednice. Kroz Kroz provedbu projekta ciljamo na povečanje samostalnosti oboljelih, povečanje samopoštovanja i smanenje rizika od socijalne isključenosti. Doprinos volontera u poboljšanju kvalitete života kroz pružanje pomoći u obavljanju administrativnih i drugih poslova ( odlazak na poštu, nabavka namirnica...).