Uključi se u svijet volontera.
Registrirani korisnici mogu sami odrediti stupanj do kojeg se žele uključiti.
Kneza Mislava 12
10000 Zagreb
E: dorotea.fotivec [at] avantgarde-museum.com
URL: http://www.instituteavantgarde.com/hr/projekti/uno/
Institut za istraživanje avangarde dio je projekta koji u cilju proučavanja, očuvanja, prezentacije i popularizacije regionalnih povijesnih avangardi objedinjuje djelovanje Virtualnog muzeja avangardne umjetnosti, Kolekcije Marinko Sudac i Edicije Sudac. Institut je zadužen za osmišljavanje strategije
rada i razvoja svih segmenata virtualnog muzeja, načina prezentacije kolekcije i izdavačke politike
edicije.
Volonterska praksa u Institutu za istraživanje avangarde u Zagrebu, kroz rad u raznim aktivnostima, pruža priliku mladim studentima humanističkih znanosti za stjecanjem vrijednog praktičnog znanja, direktno upoznavanje s najvažnijim umjetnicima s područja Istočne Europe.
Program volontiranja namijenjen je studenticama i studentima povijesti umjetnosti, sociologije, antropologije, etnologije i kulturne antropologije, kulturnog menadžmenta, likovnih umjetnosti, dizajna i srodnih disciplinama.
Volonteri će svojim radom sudjelovati u stvaranju najveće izložbe umjetnosti Istočne Europe koja će se u listopadu otvoriti u FM Centru za suvremenu umjetnost u Milanu.
Izložba će predstaviti više od 100 umjetnika s područja bivše Jugoslavije i Istočne Europe. Svi predstavljeni radovi dio su najvažnije i sveobuhvatne kolekcije avangardne i neoavangardne umjetnosti Istočne Europe, Kolekcije Marinko Sudac iz Zagreba. Kolekcija Marinko Sudac obuhvaća umjetnička djela idejno progresivne avangardne, neoavangardne i postavangardne umjetnosti te morfološki i po konceptu sličnih umjetničkih pojava i raznorodnih praksi eksperimentalne umjetnosti nastalih u vremenskom rasponu od početka 20. stoljeća sve do pada Berlinskog zida.
Volonteri će, prema svojim znanjima i preferencijama, sudjelovati u aktivnostima:
- osmišljavanja marketinškog plana,
- provođenje marketinškog plana,
- prevođenje kraćih informativnih materijala,
-popisivanje i katalogizacija radova,
- istraživanje radova i umjetnika koji će biti predstavljeni na izložbi,
- ostalo prema idejama i željama volontera.
Uz prijavu preko Volonterskog centra Zagreb, molim Vas da nam pošaljete i slijedeće:
1. Motivacijsko pismo (oko 1500 znakova, obrazložen razlog prijave i istaknuti posebni interesi)
2. Životopis (europski format životopisa)
Po potrebi će se održati intervju sa prijavljenim volonterima.
Zainteresirani se mogu prijaviti na e-mail adresu:
dorotea.fotivec@avantgarde-museum.com
O rezultatima natječaja volonteri će biti obaviješteni putem e-maila. Ako imate dodatnih pitanja, slobodno se javite na gore navedenu adresu.
Radujemo se Vašoj prijavi!
Volonterska praksa u Institutu za istraživanje avangarde u Zagrebu pruža priliku mladim studentima humanističkih znanosti za stjecanjem vrijednog praktičnog znanja, direktno upoznavanje s najvažnijim umjetnicima s područja Istočne Europe.
Program volontiranja namijenjen je studenticama i studentima povijesti umjetnosti, sociologije, antropologije, etnologije i kulturne antropologije, kulturnog menadžmenta, likovnih umjetnosti, dizajna i srodnih disciplina.
Izložbe se otvaraju u subotu, 27. 5. 2017., ostaju otvorene do 7. 6. 2017, Muzej suvremene umjetnosti Zagreb.
Volonteri bi aktivno bili uključeni u stvaranje i brigu o izložbama koje se u sklopu projekta “Umjetnik na odmoru” odvijaju u Muzeju suvremene umjetnosti Zagreb - “Umjetnik na odmoru 2016. ” i “JIŘÍ VALOCH – Moć nemoćnih”.
S volonterskim radom moguće je započeti odmah, a raspored i aktivnosti bit će dogovoreni prema mogućnosti volontera i potrebama projekta. Aktivnosti čuvanja izložbe odvijale bi se u radnom vremenu Muzeja suvremene umjetnosti.