Uključi se u svijet volontera.
Registrirani korisnici mogu sami odrediti stupanj do kojeg se žele uključiti.
Knežija 9
10000 Zagreb
T: +385958664312
E: upset [at] upset.hr
URL: http://upset.hr/en/
Udruga za prevenciju stigmatizacije i edukaciju teatrom - UPSET neprofitna je udruga, utemeljena 2008. godine, koja okuplja stručnjake iz više znanstvenih područja, ali i sve druge osobe zainteresirane za problematiku stigmatizacije, predrasuda i diskriminacije u Republici Hrvatskoj i šire.
Svojim djelovanjem, koje je obilježeno kombiniranjem znanstvenog pristupa s prednostima umjetničkog i kazališnog rada, UPSET cilja ne samo steći znanstveno utemeljeni uvid u problematiku stigmatizacije, predrasuda i diskriminacije već i edukativno djelovati na konkretnu lokalnu zajednicu te aktivno (putem iskustva koje ima potencijal nadilaženja predrasudnih stavova) promovirati ideju inkluzije, tolerancije i prihvaćanja drugačijih osoba.
Punog naziva "EDUCAtional THEatre as the place of raising inclusion and employability of People with Disability, naše EDUCATHE+ ili E*+ međunarodno partnerstvo se fokusira na poboljšanje zapošljivosti osoba s invaliditetom - povećanjem njihovih vještina i iskustava putem teatra i pokreta (suvremenog plesa), odnosno, dramsko- akcijskog istraživanja koje završava njihovim javnim nastupom.
Ta je metoda idealna jer osim što nam omogućuje povećanje samopouzdanja osoba s invaliditeom (kako bi se odvažili sudjelovati na tržištu rada), ujedno nam omogućuje da djelujemo edukativno i na publiku i širu javnost (putem javnog nastupa).
Na taj način želimo djelovati pozitivno na osnaženje osoba s invaliditetom i poticati javnost na kritičko promišljanje o nepravednosti stigme "nesposobnosti" koju osobe s invaliditetom često nose na tržištu rada.
Sama radionica nazvana je "Invisible Ability", a sudionici iz 8 zemalja Europe će tijekom radionice istraživati odnos poslodavca i osoba s invaliditetom te pokušati pronaći apstraktne ili konkretne akcije kojima bi taj odnos poboljšali.
Zadaće volontera će biti:
- prije radionice: promotivne aktivnosti, pomoć oko pripreme radionice
- tijekom radionice: pomoć s provedbom (npr. snimanje kamerom) i pogotovo pomoć sudionicima - osobama s invaliditetom
Želja nam je uvijek da volonteri, sudionici i voditelji postanu "obitelj" i da dijele cjelokupan projekt.
Stoga vas pozivamo da se prijavite i biti će nam drago da se družimo i radimo tijekom radionice.
VIše o projektu možete pronaći na našim stranicama https://upset.hr/hr/educathe/, gdje možete pronaći i poveznicu na Erasmus+ Results Platform gdje će se promovirati rezultati ovog partnerstva.
Projekt je financiran od strane Europske Unije, odnosno, programa Erasmus+ (KA2 Strateško partnerstvo)
Projekt se bavi temom mobbinga na radnom mjestu te će u njemu sudjelovati žrtve mobbinga, oni koje ta tema privatno ili profesionalno zanima pa čak i oni koji su nekog maltretirali na radnom mjestu.
Radi se o hibridnom projektu koji objedinjuje znanstveno istraživanje s prednostima teatra kako bi sudionici aktivno i kreativno istražili temu mobbinga i istražili mogućnosti za nadilaženje ovog problema.
Projekt počinje uvodnim istraživanjem (online anketa), nastavlja se dramsko-akcijskim radionicama (4-10.9.2016) te kulminira javnim nastupom 11.9.2016.
Kako radionica završava javnim nastupom sudionika, projekt ima i snažnu aktivističku dimenziju jer ćemo nastupom ukazati javnosti na problem mobbinga te pokazati potencijalna rješenja.
Na kraju, sudionici će evaluirati proces i rezultati će se objaviti u znanstvenim ili stručnim publikacijama.
Glavne aktivnosti projekta u kojima će volonteri dobiti priliku pomoći i steći iskustvo su:
Više o projektu: https://upset.hr/hr/dosta/
Projekt je dio programa Pogonator 2016 i realiziran je u suradnji s POGON-om te sufinanciran od strane Grada Zagreba.
Projekt se bavi temom mobbinga na radnom mjestu te će u njemu sudjelovati žrtve mobbinga, oni koje ta tema privatno ili profesionalno zanima pa čak i oni koji su nekog maltretirali na radnom mjestu.
Radi se o hibridnom projektu koji objedinjuje znanstveno istraživanje s prednostima teatra kako bi sudionici aktivno i kreativno istražili temu mobbinga i istražili mogućnosti za nadilaženje ovog problema.
Projekt počinje uvodnim istraživanjem (online anketa), nastavlja se dramsko-akcijskim radionicama (20-30.9.2017) te kulminira javnim nastupom 30.9.2016. kojim će sudionici ukazati javnosti na problem mobbinga te pokazati potencijalna rješenja.
Glavne aktivnosti projekta u kojima će volonteri dobiti priliku pomoći i steći iskustvo su:
PRIPREMA: promotivne aktivnosti (dijeljenje letaka, plakata); organizacija i pomoć oko uvodnog istraživanja (12-13.9.)
DRAMSKO-AKCIJSKA RADIONICA: pomoć oko organizacije i provedbe, izrada i priprema scenografije, kostima i sl. (20-30.9.)
EVALUACIJA: pomoć oko provođenja intervjua ili fokus grupe
Više o projektu možete porčitati ovdje.
U Centru za kulturu Trešnjevka (Park Stara Teršnjevka 1, soba 3) održavamo sastanke projekt menadžera i umjetničkih direktora dvaju međunarodnih projekata:
- 12-13.9.2017. ABBA Europe: Audience Blending by Arts
- 15-16.9.2017. Educathe+: Educational theatre as the place of raising inclusion and employability of people with diability.
Sastanci će trajati od 10-18h i tijekom sastanaka ćemo trebati pomoć oko:
- organizacije sastanka
- rada s osobama s invaliditetom
- nabavu
- vođenje evidencije i organizaciju aktivnosti
- organizaciju pauza za kavu, prehrane i sl.