Gdje sam?

Natječaj za rad na aktivnostima međunarodne razmjene volontera

Rok za prijavu: 14. prosinca 2011. Volonterski centar Zagreb otvara natječaj za rad na aktivnostima međunarodne razmjene volontera, od 15. siječnja do 15. kolovoza 2012. (7 mjeseci), od 20 do 25 sati tjedno. Više informacija u nastavku.

Opis poslova je podijeljen u 3 skupine:

1. ORGANIZACIJA MEĐUNARODNIH VOLONTERSKIH KAMPOVA U HRVATSKOJ
- Pomoć u pripremi 8 međunarodnih volonterskih kampova u HR (Prikupljanje i analiza iskaza interesa, komunikacija s lokalnim partnerima i terenski posjet kod novih partnera u okolici Zagreba)
- Regrutacija i priprema voditelja međunarodnih volonterskih kampova
- Priprema dokumentacije za kampove u suradnji s partnerima i voditeljima kampova
- Regrutacija medjunarodnih volontera u suradnji s medjunarodnim partnerima
- Podrška u provedbi 8 međunarodnih kampova (partnerima i voditeljima kampova)

2. POSREDOVANJE IZMEĐU VOLONTERA IZ HR I ORGANIZACIJA IZ INOZEMSTVA
- Planiranje i provedba promotivne kampanje povodom sezone kampova
- Pružanje informacija zainteresiranim građanima i volonterima o međunarodnim kampovima (telefon, e-mail, uživo)
- Organizacija i provedba orijentacijskih i pripremnih radionica za volontere
- Podrška u pronalaženju odgovarajućih volonterskih mjesta u inozemstvu za volontere
- Suradnja s međunarodnim partnerima

3. RAD NA PROGRAMU EUROPSKA VOLONTERSKA SLUŽBA I OSTALO (EVS)

- Pružanje informacija volonterima o EVS-u i podrška u pronalaženju odgovarajućih volonterskih mjesta u inozemstvu
- Podrška u provedbi EVS projekata u VCZ-u
- Priprema izvještaja i arhiviranje dokumentacije

Kandidat mora zadovoljavati slijedeće uvjete:
• vrlo dobro poznavanje engleskog jezika u govoru i u pismu;
• vrlo dobro poznavanje rada na računalu;
• sudjelovanje na jednom međunarodnom volonterskom kampu i/ili nekim drugim međunarodnim volonterskim projektima
• Srednja stručna sprema

Ostali uvjeti:
• organizacijske sposobnosti;
• odgovornost, pouzdanost i samoinicijativnost;
• fleksibilnost u dogovorima i predanost u radu
• poželjno volontersko iskustvo na lokalnoj razini
• prepoznavanje vrijednosti volontiranja i građanskog aktivizma

Za prijavu slati motivacijsko pismo i životopis na adresu
do  14. prosinca 2011. :

Volonterski centar Zagreb  - jela@vcz.hr i exchange@vcz.hr
Ilica 29, 10000 Zagreb
s naznakom Za natječaj